Bilgi Paylaşım Merkezi

Android Multimedya Ekranlar

23.05.2020
155
Android Multimedya Ekranlar

Android Multimedya Ekranlar , araç içlerinde kullanılan yüksek  teknolojiye sahip ses, görüntü, animasyon veya grafiklerin aynı anda kullanılarak görsel ( görüntü ) bir sunum haline getirilmesidir. Multimedya ekranlar  genellikle standart bir yazıdan çok daha eğlenceli ve zevkle izleyebileceğiniz deneyimlerle doludur.  Çok fazla duyuya hitap ettiği için her kitle tarafından ilgi çekmektedir bu sebepten ötürü  tüketilme şansı diğer sistemlere göre daha fazladır.

Günümüzde multimedya ekranların en çok tercih edilen sektörü otomotiv sektörü olmakla birlik’de müzik te ayrıcalıklar sunmaktadır.  Multimedya ekranlar günümüz teknolojisinde o kadar çok yol katetmişki hemen hemen tüm araç içlerinde fabrikasyon yada oem olarak satılmaktadırlar.  Araç içi ekranlar bundan 3- 5 yıl öncesine kadar windows işletim sistemi ile ön planda idi (wince) şuan günümüzde android işletim sistemi ile android ekranlar ön plandadır. Aslında geçmişe dönsersek bu ekranları kullanım amacı navigasyon yani yol haritaları için kullanılmaktaydı, ve adıda zaten navigasyon ekran yada ekranın büyüklüğü nedeniyle double teyp  olarak kaldı ve günümüze kadar ilerledi ve android işletim sistemini geçiş yaparak multimedya sektöründe bu cihazlar android ekran olarak olarak anılmaya başladı.

Genel olarak bu cihazlar ülkemizde üretilmemesine rağmen büyük bir talep görmektedir. Pazarın hakimi olan çin  hemen hemen tüm araç modellerine uygun oem cihazlar üret meyi başarmıştır.

Genel olarak ülkemizde duyduğumuz multimedya ekranlar navimex, navigold, navix, forx, followme gibi aracı firmalar ile tüketiciye sunulmaktadır.  Multi medya ekranlarda bilgisayarla gibi ram, cpu, hdd, ekran çözünürlükleri gibi kendi aralarında kıyasıya rekabet etmektedirler.

Android ekranlar geliştirebilir yazılımlar oldukları için araçlar için tüm opsiyonlarını kullanmalarına ve ek aracınızda olmayan özellikleri sunmaktadır. Örneğin aracınızda yol bilgisayarı, bluetooth gibi özellikler yok ise bu donanım android ekranlar stabil olarak gelmektedir. Yine ek donanım olarak ön araç kayıt kamerası ve geri vites kamerası ile otomobil kullanımınızı kolaylaştıracak bir çok donanım sunmaktadır.

Peki internet üzerinden  Android bir multimedya ekran aldık bunun montajını kim yapacak ? Aslında bu sorunun cevabını ürünü aldığınız yer ücretsiz montajını yapmalı yada biraz bilginiz var ise sizde yapabilirsiniz. Mesela ben internet üzerinden EMRGARAGE adı altında bir firmadan bu ürünü sipariş ederek aldım. Ama montajı hakkımda bir bilgim olmadığı için firmayı arama ihtiyacı duydum ve arayarak firmanın ankarada olduğunu öğrendim. Randevu alarak gittiğim firmada Profesyonel bir ekip yaklaşık  1- 2 saat civarında citroen c4 model aracıma montajını yaptılar ve yine ek olarak araç içi ön kamera aldım. Bu süreçte montaj yapılırken çay, kahve, tv gibi konaklama alanı ile vaktin nasıl geçtiğini neredeyse anlamadım.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting