Bilgi Paylaşım Merkezi

Alexa Değerini Yükseltmek

Seo
15.10.2013
161
Alexa Değerini Yükseltmek

Alexa Toolbar 

Alexa araç çubuğu kullanmak Alexa sıralamasını direk etkileyen bir faktördür. Bilgisayarınızda  yüklü olan internet tarayıcısına Alexa Toolbar yükleyin ve ana sayfa olarak blogunuzun adresini ayarlayın.İnternet tarayıcınız için Alexa Toolbar’ı yüklemek için burayıziyaret edebilirsiniz.

Alexa Site Widget

alexa seo

Siteye Alexa Widget’lardan birini yüklemenin sıralamaya katkıda bulunduğu bilinmektedir. Çeşitli widgetlardan birini seçip blogunuza yüklemenizi tavsiye ederim.Alexa Widget’laraburadan bakabilirsiniz.

Link Değişimi

Alexa sıralamanızı yükseltecek diğer etkenlerden biri de link değişimi yapmaktır.Özellikle Alexa değeri yüksek olan sitelerle link değişimi yapmak sizin Alexa sıralamanızı da olumlu yönde etkiler.

Sık Yazmak

Blogunuza sık ve düzenli aralıklarla yazmak Alexa değerinizi artırır.Ayrıca blog yazılarınıza diğer yazılarınıza link vermenin de olumlu olduğunu söyleyebilirim.

Alexa Hakkında Yazmak

Sebebini ben de anlayabilmiş değilim ama çoğu webmaster Alexa hakkında yazılar yazmanın Alexa sıralamasına olumlu etki yapacağını söyler.Bu bilginin doğruluğundan emin değilim ancak herkesçe söylendiği için buraya yazayım dedim.

Webmaster’ları Blogunuza Çekmek

Webmaster’lar ve web sitesi sahipleri genellikle Alexa Toolbar kullandığından bu kişileri blogunuza çekmekAlexa değerinize müthiş katkı yapar.

Backlink Kazanmak

Tıpkı SEO’da olduğu gibi Alexa’da da backlink kazanmak oldukça önemlidir.Alexa’nın backlink anlayışı Googgle’dan biraz farklı olduğu için sitenize gelen her linki backlink olarak algılamayabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box