Bilgi Paylaşım Merkezi

Apple 4 inçlik iPhone 7c modelini Eylül 2016’da tanıtabilir

14.12.2015
293
Apple 4 inçlik iPhone 7c modelini Eylül 2016’da tanıtabilir

Apple 2013 yılında iPhone 5c adında plastik kasaya sahip uygun maliyetli bir modeli piyasaya sürmüştü, ancak bu seri devam etmedi. İddialar ise 2016’da yeni bir “c” modelini geleceğini söylüyor.   Apple’ın plastik kasalı bir model üretmesi 2013 yılında sıkça konuşulmuştu. Çok önceden sızıntılarda ortaya çıkan model iPhone 5S serisi ile birlikte duyurulmuştu ancak teknik bileşenleri bir önceki yıl tanıtılan iPhone 5’e daha yakındı. Sonrasında ise iPhone 6c modeli geleceğine ait bir çok iddia gündeme geldi ancak Apple cephesinde 6c’ye ait herhangi bir gelişme olmadı.
Yeni sızıntılar ise iPhone 6c olarak bilinen modelin önümüzdeki yıl tanıtılmak üzere hazırlanan iPhone 7c’ye ait olabileceğini söylüyor. 4″ ekran boyutuna sahip olacağı iddia edilen iPhone 7c modelinin Eylül 2016’da iPhone 7 ve 7+ ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Kaynağa göre iPhone 7c modeline ait sızıntılar Apple ile sıkı işbirliği içinde olan Foxconn kanadından yapılmış ve fiyat olarak 400-500$ bandı düşünülüyormuş.

Her ne kadar Apple’ın 4″ boyuta sahip yeni bir model çıkaracağı sıkça gündemde yer alsa da iPhone 7c iddialarının şimdilik çok havada kaldığını söyleyebiliriz. Böyle bir model hazırlansa dahi sızıntılarının (iPhone 6c adıyla ortaya çıkanlar) bir yıl önceden ortaya çıkması pek olası değil. Apple’ın Eylül etkinliğinin yaklaşmasıyla birlikte daha net sızıntılar kendini göstermeye başlayacaktır.  

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box