Bilgi Paylaşım Merkezi

İlk iPhone böyle doğmuş!

11.10.2013
221
İlk iPhone böyle doğmuş!

Apple’ın Steve Jobs‘un ölümünü andığı şu sıralarda efsane liderinin hayatını yansıtan ve iPhone’un ortaya çıkışını anlatan bir kitap hayata gözlerini açmak üzere.

New York Times‘ın yakında çıkacak Dogfight: How Apple and Google Went to War and Started a Revolution kitabından yayınladığı bilgiler, firmanın gelişme aşamasındaki gergin atmosferini anlatıyor. Gazeteci Fred Vogelstein, iPhone’un ortaya çıkmasında önemli rol oynayan birkaç anahtar isimle röportaj yapmış. iPhone’un antenlerini geliştiren Andy Grignon, yoğun çalışmalarından dolayı bitkin düştüğünü söylüyor.

İlk iPhone tanıtımına hazırlıklarının oldukça zorlu geçtiğini söyleyen Grigon, Jobs’un birkaç kez kendisine bağırdığını, “başarısız olmaları halinde bunun nedeninin kendisi olacağını” söylediğini iletiyor. Jobs’un üzerindeki baskısına değinen Grignon, provalarda her defasında farklı bir şeyin yolunda gitmediğini, bunun kendisi için hiç de iyi bir his olmadığını söylüyor.

Ancak tüm bu güçlüklerin ardından ilk iPhone’un tanıtımı ise hiçbir sorun olmadan gerçekleşmiş, ve akıllı cep dünyası iPhone ile önemli yeniliklere kapısını açmıştı. Bu sırada kitabın öne çıkardığı Jobs’un karanlık yönleri bir yana, CEO Tim Cook çalışanlarına Jobs’tan gurur duymaları gerektiğini söyleyen kısa bir e-posta yolladı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box