Bilgi Paylaşım Merkezi

Korona Virüse Karşı Harekete Geçmenin Tam Zamanı

27.03.2020
437

Korona Virüs karşı verilen mücadele kapsamında alınan ciddi önlemlerle birlikte halkın zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaması gerekiyor. Birçok …

Korona Virüse Karşı Harekete Geçmenin Tam Zamanı

Korona Virüs karşı verilen mücadele kapsamında alınan ciddi önlemlerle birlikte halkın zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaması gerekiyor. Birçok kişinin de bu süreçte evden çalışmasıyla birlikte uzmanlar, tedbirlere uyulursa salgının yayılımının kontrol altına alınabileceğini ifade ediyor.

Evde kalınan bu dönemde ise yeme alışkanlıklarının değişmesi, bilgisayar ve televizyon başında fazla zaman geçirmek hareketsiz kalmaya neden olabiliyor. Basit egzersizler ve evdeyken Help Steps adım ölçer uygulamasıyla günlük olarak atılacak adımlar, bireylerin daha sağlıklı ve zinde kalmasına yardımcı oluyor.

Sağlığın için evde adım at!

Hareketsiz ve durağan hayat stres faktörüyle birleşince hem beden hem de ruh sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Korona virüs salgını nedeniyle kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için tedbir amaçlı evde daha çok vakit geçirdiğimiz şu günlerde, hareketsiz kalmamak adına alabileceğimiz önlemlerle kaliteli bir zaman geçirmek mümkün hale geliyor.

Adımsayar bir sağlık uygulaması olan Help Steps

Help Steps’i telefonuna yükleyen kullanıcıların attıkları her adım, kişinin hesabı içerisinde birikiyor ve günün sonunda çeşitli STK’lara ve kullanıcılara bağış sağlayacak iyilik adımlarına dönüştürüyor. Bireyleri sağlıklı yaşama teşvik eden uygulamanın kullanıcılara sağladığı adım bağış ekranında ise farklı kategoriler yer alıyor. Ana Yardım Dernekleri olarak adlandırılan bölümde; KIZILAYAHBAP PlatformuKANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİAKUT ve HAÇİKO yerini alıyor. Gönül Verdiklerim başlığı altında ise; UCİMDilsiz DostlarDünya İşitme Engelliler FederasyonuÇocuklar İçin Söylüyoruz ve ALS-MNH Derneği gibi önemli kurumlara bağış yapılabiliyor.

Sağ Duyu ekranında ise bireysel bir yararlanıcı yerini alıyor. Bu yararlanıcılar için belli bir adım bağışı hedefi konuluyor ve bu hedefe ulaşıldığında ihtiyacına göre belirlenen yardım işlemi gerçekleştiriliyor. Amaca ulaşıldığında Sağ Duyu ekranında bir sonraki fayda bekleyen yararlanıcı için yeni adım bağışı hedefi konuluyor.

ETİKETLER: , , ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav --ameliyat masası