Bilgi Paylaşım Merkezi

Tesla pickup modeli Cybertruck’ı ve ATV’sini tanıttı

Tesla pickup modeli Cybertruck’ı ve ATV’sini tanıttı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ilk elektrikli pickup modelini ve elektrikli ATV tasarımını tanıttı. Cybertruck’ın seri üretiminin 2021 sonunda başlaması hedefleniyor.

 

Tesla’nın CEO’su Elon Musk daha önce üretme sözü verdiği elektrikli pickup modelinin ilk tanıtımını yaptı. ABD’de yapılan tanıtımda fütüristik tasarıma sahip olan
Cybertruck zırhlı bir araca benziyor.
Pickup tanıtımı sırasında dayanıklılık testine de sokuldu. Sahneye çıkan Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen elindeki balyozla elektrikli pickup Cybertruck’a vurmaya başladı. Aracın kaportasında darbelerin ardından hiçbir hasar kalmadı.
Ancak camlar için yapılan testlerde aynı şeyi söylemek mümkün değil. Camlar tam olarak kırılmasa da parçalandı. Bu güçlendirilmiş aracın camlarının kırılmaz olduğu açıklanmıştı. Bu sonucu beklemeyen Musk, camın kırılmaması gerektiğini ve testin başarısız olduğunu belirtti.

Elon Musk aracın seri üretimi için 2021 yılının sonlarını işaret etti. 40 bin dolar başlangıç fiyatına sahip olacak araç üç farklı versiyonla piyasaya sunulacak.

40 bin dolarlık tek motorlu başlangıç paketi 400 km’lik menzile sahip.

İki motorlu ve dört çeker sistemiyle 500 km’ye yakın menzil sunan ikinci paket 50 bin dolarlık fiyat etiketiyle alınabilecek.

Maksimum 800 kilometre menzilli 3 motlorlu ve dört çekerli versiyonun ise fiyatının 70 bin dolar olacağı belirtildi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box