Bilgi Paylaşım Merkezi

Yeni YouTube hazır, ama…

11.10.2013
264
Yeni YouTube hazır, ama…

Microsoft, Windows Phone’daki YouTube uygulamasını güncelleyerek onu tekrar çalışır hale getirdi. Bugüne dek Google’ın pek hoşuna gitmeyen uygulama, yine YouTube’un HTML5 tabanlı mobil web sitesini gösteriyor.

Microsoft, YouTube için geliştirdiği ilk uygulamayı Mayıs ayında yayınlamıştı. Ancak Windows Phone’u desteklemeyi düşünmeyen Google, uygulamanın Windows Phone Store’dan kaldırılmasını talep etmişti. Kaldırıldıktan sonra yenilenen uygulamada birkaç değişiklik olsa da yine Google’ın reklam ilkeleri yerine getirilmiyordu. Dolayısıyla Google, Windows Phone’daki YouTube’u yine engellemişti.

Google ile Microsoft’un ortaklaşa yeni bir YouTube uygulaması yapacakları da birkaç aydır konuşuluyordu. Ancak Microsoft, Google ile uğraşmayı bırakıp yine YouTube işlevlerini temel olarak yerine getiren bir uygulamaya yayınlamayı tercih etmiş görünüyor. Yeni uygulama, YouTube’un mobil web sitesindekinden farklı bir işlev sunmuyor, yani aslında uygulama listenizde YouTube’un web sitesine bir kısayol olarak yer ediniyor.

Gelişmeler gösteriyor ki Google’ın API’larını kullanan bir YouTube uygulaması, çok yakın bir gelecekte Windows Phone’a gelmeyecek…

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box - ameliyat masası