Bilgi Paylaşım Merkezi

Apple Car 2019 yılında yollarda olabilir

29.09.2015
213
Apple Car 2019 yılında yollarda olabilir

 Apple’ın elektrikli bir otomobil projesi üzerinde çalıştığı artık herkesin malumu ve firmanın yeni mühendis alımlarına bakarak projenin hızlı bir şekilde ilerlediği anlaşılıyor. Bununla birlikte Apple’ın önünde halen uzun bir zaman dilimi var.
Wall Street Journal tarafından firmaya yakın kaynaklara dayandırılan habere göre geçen yıl Apple, projenin gerçekleşme ihtimali üzerine uzun bir çalışma yaptı ve bu çalışma sonucunda elektrikli aracının piyasaya çıkma şansı olduğuna kanaat getirdi. Apple’ın bünyesinde 600 kişilik bir ekip elektrikli otomobil projesi için çalışıyor ancak projenin hızlandırılması adına bu sayı 1800’e çıkacak. Ayrıca kanuni düzenlemelere uygun hareket edilmesi için gerekli çalışmalar da yapılıyor. 
Apple’ın yeni otomobilinin elektrikli olmasının yanında tamamen sürücüsüz bir yapıda olacağı da iddia ediliyordu. Son bilgiler ise ilk modelin sürücüsüz olmayacağı ancak sürücüye pek çok konuda yardım edecek fonksiyonlara sahip olacağı yönünde. Apple’ın yeni aracının 2019 yılında yola çıkması bekleniyor. 
Masaüstü ve mobil cihaz tarafında çok büyük başarılara imza atan Apple’ın otomotiv sektöründe ne kadar başarılı olacağını kestirebilmek zor zira uzmanlar bugüne kadar firmanın harcadığı enerjiden daha fazlasını otomobil üretimi için harcaması gerektiğini dile getiriyor. 
Mobil cihaz gibi kısa sürede milyonlarca üretilip piyasaya sürülen bir yapıda olmadığı için bir elektrikli otomobili birkaç yüzbin adet üreterek satışa hazır hale getirmek yıllar alabiliyor. Bunun yanında Apple’ın büyük bir tedarik zinciri kurarak üretim yaptığı herkesin malumu. Otomobil üretimi konusunda ise Apple’ın ipleri eline alarak tesislerini kendisinin kurması gerekiyor. Tedarik zinciri konusunda uzman nadir insanlardan birisi olarak gösterilen CEO Tim Cook’un buna nasıl bir çözüm bulacağını zamanla göreceğiz.    

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box