Bilgi Paylaşım Merkezi

İnternet bilgiyi ele geçirdi!

05.09.2013
217
İnternet bilgiyi ele geçirdi!

Instagram’da ortaya çıkan Zeus adlı virüsün sahte beğeniler yaparak hesapların değerini artırdığı ortaya çıktı.

Reuters‘in haberine göre, kredi kartı bilgilerini çalmak için kullanılan bir virüs olan Zeus, son zamanlarda Instagram paylaşımlarında sahte beğeniler yaratmak için kullanılıyor.

Instagram’daki beğenilerin online pazarlamacılar için önemi ve belli pazarlama kampanyalarını ön plana çıkarmaktaki etkisi göz önüne alındığında sahte beğenilerin çalıntı bir kredi kartından beş kat daha değerli olduğu söyleniyor.
Bu sahte beğeniler internette hacker forumlarında 1000′lik paketler halinde satılıyor.

Güvenlik şirketi RSA‘ya göre aynı Twitter’da olduğu gibi Instagram için de bu bir piyasa haline dönüşmüş durumda. Zira RSA, 1000 Instagram takipçisinin 15 $, 1000 Instagram beğenisinin 30 $ karşılığında satın alınabildiğini vurgularken 1000 kredi kartı numarasının sadece 6 $ fiyatla bu sitelerde satışa sunulduğunu söylüyor. Diğer bir deyişle sadece 30 $ karşılığında Instagram fenomeni olabiliyorsunuz.

Takipçi satın almanın yerini virüs mü alıyor?

Sosyal ağlarda takipçi satın almak artık bilindik bir yöntemken bunun bir virüs aracılığı ile yapılması sosyal ağlar için yepyeni bir durum.

Beş yıldan uzun bir süredir bilgisayarlar için tehdit oluşturan virüsün şimdiye kadar binlerce bilgisayarı etkilediği belirtiliyor. Şimdi bu etkili virüsün Instagram’da sahte beğeniler yaratmak için kullanılması sosyal medya pazarlamasının ne kadar etkili bir para kazanma yöntemi olduğunu ve bunun kredi kartı hırsızlığından bile daha fazla tercih edilen bir siber suç haline dönüştüğünü gösteriyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box