Bilgi Paylaşım Merkezi

WordPress sitenizi Microsoft SkyDrive ile hızlandırın

04.03.2013
285
WordPress sitenizi Microsoft SkyDrive ile hızlandırın

Microsoft SkyDrive servisini hem online depolama hem de CDN servisi gibi kullanabilirsiniz.

DropboxGoogle Drive ve Microsoft SkyDrive gibi online dosya depolama hizmetleri, ortalama bir webmaster’ın içeriğini yönetebileceği şekilde değişiklikler yapmaya başladı. Bu sistemde kişiler kendi sitelerindeki görsel, video gibi dosya içeriklerini online dosya depolama sitelerinde veya CDN (Content Delivery Network) hizmetlerinde depoluyor. Böylece:

  1. Dosyaların farklı bir alanda saklanması sitenin yüklenme hızını arttırıyor.
  2. Band genişliği ve host alanından tasarruf etmeniz de websitenizin masraflarını düşürüyor.

wordpress-sitenizi-microsoft-skydrive-ile-hizlandirin

Hangisini Kullanmalısınız?

Online depolama çözümlerinde en çok önerilenlerden birisi Dropbox. Neden? Çünkü WordPress tabanlı sitenize eklenti ile kolayca entegre edebilir ve böylece pek çok özelliğinden faydalanabilirsiniz.

SkyDrive’ın farkı ne?

Google Drive 5GB’a kadar ücretsiz alan veriyor. Dropbox’a üye davet ettikçe 2GB olarak verilen alanınızı 5GB’a kadar çıkarabiliyorsunuz. Microsoft SkyDrive servisinde ise 25GB’a kadar ücretsiz alan kullanmanız mümkün.

SkyDrive’ın bazı özellikleri:

  1. Office dökümanlarını internet tarayıcınızdan düzenleyebilirsiniz.
  2. SkyDrive klasöründeki dosyalarla bulut sunucudaki dosyaları otomatik eşler.

Bu özellikler güzel, peki WordPress için ne özellik sunuyor?

SkyDrive WordPress’le kolayca entegre edilebilir, bunun için buradaki eklentiyi kullanabilirsiniz. Sonrasında SkyDrive hesabınızdaki bir dosyayı WordPress sitenizden paylaşmak çok kolay. Basitçe, ziyaretçileriniz SkyDrive hesabınızdan linkleyip indirilmesine izin verdiğiniz bütün dosyaları indirebilir. Üstelik bu dosyaları zip arşivi ile sıkıştırmanıza da gerek yok. Kod dosyalarınızı olduğu gibi paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, görsellerinizi SkyDrive hesabınıza yükleyerek SkyDrive’ı bir CDN servisi gibi de kullanabilirsiniz. Sadece dosyalarınız yükleyin ve sağ tıklayıp izinlerden embed ekranını açın. “Create embed kod” yazısına tıklayın. Burada size verilen kodu kopyalayın ve yazınızda veya sitenizde göstermek istediğiniz yere yapıştırın. (Kodları yazınıza eklerken WordPress editöründeki HTML bölümünden eklemeyi unutmayın.)

Microsoft SkyDrive’ın tanıtım videosu buradan izleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. ankara hosting -- otoklav -- pass box - ameliyat masası